Tauern Spa Kaprun

Kaprun je malebné město v rakouském Salcbursku, které je domovem asi třech tisíc původních obyvatel a zároveň takzvaným druhým domovem téměř tisíce stálých nadšenců rakouské přírody a hor. Nebývalý zájem návštěvníků z celého světa tvoří z Kaprunu centrum cestovního ruchu pro celou oblast. Zell am See a Kaprun jsou města s širokou škálou sportovního a rekreačního vyžití, nabízí zajímavé akce, sezonní speciality a mnoho skvělých zážitků.
Symbolem a dominantou Kaprunu je nejvyšší vyhlídková plošina v nadmořské výšce 3203 metrů nad mořem, která vévodí mytickému ledovci Kitzsteinhorn. Vyhlídka umožňuje pohled na impozantní vrcholy rakouských alp, zářivá jezera a rozsáhlé sjezdové tratě.
Kromě vyhlídky návštěvníky často láká sousední Maiskogel pro své rozmanité lyžařské tratě, v létě láká na báječné turistické túry spojené s ochutnávkami místních tradičních specialit.
Pro milovníky wellness je v blízkosti Kaprunu připraven jeden z nejatraktivnějších moderních areálů v rakouských Alpách – Tauern Spa Zell am See-Kaprun. Areál nabízí hostům 11 vnitřních a venkovních bazénů, několik typů parních lázní, saun, možnost masáží různých druhů a především luxusní prostředí k báječné relaxaci.
Další oblíbenou atrakcí jsou impozantní horské nádrže, které zásobují místní vodní elektrárny, které proslavily Kaprun po celém světě.
Kaprun je jednoduše ideálním místem pro milovníky přírody, sportovce a nadšence celoročního lyžování, a to díky monumentálnímu ledovci, na němž sníh netaje ani při ostrém letním alpském slunci. Vedle lyžování a pěší turistice se návštěvníci mohou věnovat jízdě na horském kole, golfu, plavání, procházkám po horských štítech či pouhé relaxaci.

Kaprun

Zell am See

zdroj zde