Tauern Spa Kaprun

Monumentální rakouské Alpy jsou se svými ledovci hlavním lákadlem návštěvníků Kaprunu a přilehlých oblastí. Vedle rozsáhlých lyžařských tratí a široké síti turistických tras můžeme v okolí Kaprunu navštívit mnoho dalších neobyčejných míst.

Zajímavým výletem či turistickým cílem jsou vysokohorské přehrady. Nejznámější je přehrada Mooserboden v nadmořské výšce 2036m.n. m. a tvoří střed takzvané horské skupiny Glocknergruppe.

Dalším zážitkem jsou pak vodopády Sigmund Thun Klamm. Dávná doba ledová vytvořila odtáváním ledu na jižním okraji Kaprunu skalní soutěsku Sigmund Thun Klamm, která je dlouhá zhruba 320metrů a vede nad potokem, díky nemuž se tvoří okouzlující vodopády. Zážitkem je pak chůze po dřevěném chodníku, který vede nad soutěskou a podél skal.

Neméně krásným zážitkem jsou pak výlety za třpytivými horskými jezery v samotném srdci rakouských Alp.

Milovníci historie mohou navštívit opravený hrad Kaprun, který leží v údolí Pinzgau. Přesné datum vzniku pevnosti není známo, historici se však domnívají, že jeho minulost sahá až do 12. století. Na hradě dominují především románské prvky. Hrad Kaprun je po zdařené rekonstrukci místem kulturních akcí, koncertů a divadelních představení. Nejznámější akcí je každoroční červencový hradní festival v duchu středověkých bojů, rytířů a trhovců.

Pro nejmenší návštěvníky Kaprunu bude jistě zajímavou atrakcí pěší turistika po horských pastvinách s lamami, které vezou zavazadla a jsou milým zpestřením při poznávání tradičních domorodých zvyklostí.

Po náročných sportovních výkonech a potřebné relaxaci je v odpočinkové dny je ideálním místem k návštěvě muzeum historických aut „Muzeum Vötter’s Fahrzeugmuseum.“ Několik desítek exponátů vystavených ve stylovém prostředí zaujmou nejen zanícené motoristy.